Om noen dager skal vi treffe en familie som akkurat nå befinner seg midt i en vanskelig og trist situasjon. Familien består av mor, far og tre barn, og den mellomste, Rafael på bare 1 år har kreft i leveren. Det er en familie med lav inntekt; faren jobber som bussjåfør, moren er hjemmeværende med barna sine (særlig nå som Rafael trenger henne, og har et nyfødt barn). De har brukt alle pengene sine til sykdom til lille Rafael, og men den nye babyen trenger de nå bleier til to, i tillegg til alle andre vanlige utgifter til hus og mat.
De ser desperat etter hjelp, fordi legene på barnesykehuset i La Paz har anbefalt en livreddende behandling i Argentina, og familien må reise så fort som mulig for å kunne hjelpe Rafael.
De reiser allerede på mandag, selv om ikke alt er organisert. Pengene de har spart er ikke nok til reisen eller oppholdet, men de har tro på at den avgjørelse de tar nå er viktig for å gi Rafael et håp om å leve.
Vær så snill alle som leser denne artikkelen nå, vi vil støtte denne familien, og førstkommende fredag skal foreldrene til Rafael besøke oss og vi skal sende med dem litt penger til medisiner og mat som de kommer til å trenge i Argentina.
Her i Bolivia er det vanskelig å få støtte til slike behandlinger, helse er veldig dyrt, og kreft-behandling (ikke bare her i Bolivia men også i resten av verden). Det er viktig å huske at selv om prisene her i Sør-amerika ligner på Europeiske priser, er bolivianske inntekter mye lavere. Minstelønnen i Bolivia er 2000 bs/måneden (ca. 1800 kr) og grunnleggende utgifter til en familie som består av 4 er mer enn 2000 bs.
Slik er realiteten her i Bolivia. Hvis dere trenger mer informasjon ta gjerne kontakt med oss.
Livet er unikt, vi kan være sammen for å hjelpe Rafael og andre barn og familier med å nyte livet med kjærlighet og håp.