Det var feiring for barnas dag en uke på etterskudd på skolen til Cristhian (13 år), de hadde en fotballkamp og Cristhian falt og skadet kneet sitt. De er 6 personer i familien hans, 4 brødre og foreldrene. Moren hans er hjemmeværende og faren er baker.
{loadposition AddThis}
Faren til Cristhian forteller at han alltid jobber med et håp om at han kan han tjene nok penger til å gi et godt eksempel til barna sine, men noen ganger blir han fortvilet når lønnen ikke strekker til, og han ikke kan gi familien sin det de fortjener. Han ble trist mens han fortalte Rødstrupe at det var flaut å si til legen at han ikke kunne betale operasjon, med etter å snakke med oss skjønte han at sønnen trenger operasjonen så fort som mulig, og at det han tjener kan han heller bruke på mat og klær til Cristhian og familien.
Gutten skal opereres i løpet av denne uka, etter at han har fått behandling for en alvorlig underernæring som han også lider av. Cristhian sier tusen takk til alle som støtter Rødstrupe.